КУД „Свети Јован Владимир“ освојио треће мјесто на фолклорном такмичењу „Златни опанак“ у Ваљеву

You are currently viewing КУД „Свети Јован Владимир“ освојио треће мјесто на фолклорном такмичењу „Златни опанак“ у Ваљеву

На фолклорном такмичењу „Златни опанак“ одржаном у Ваљеву 26. априла 2025 године, међу бројним учесницима из разних крајева, наш куд је остварио изузетан успјех и освојио треће мјесто. Поносни смо на труд, залагање и љубав према традицији коју смо показали на сцени.

Током боравка у Ваљеву, имали смо прилику да обиђемо и знамените светиње – манастире Ћелије и Лелић, што је додатно обогатило наше путовање духовним и културним садржајем.

Овај догађај нам је донио и много лијепих пријатељстава. Упознали смо дивне људе из Алексинца, Румуније, Пиве и Гацка, с којима смо провели незаборавне тренутке. Размјена искустава, дружење и заједничка љубав према фолклору учинили су овај сусрет посебним и драгоцјеним.

Боравак у Ваљеву и учешће на Златном опанку за нас је било једно прелијепо искуство које ћемо дуго носити у срцу. Ово признање нам је додатни подстрек да наставимо с још већом посвећеношћу његовати насу културну баштину.

Текст: Љубица Давидовић

Оставите одговор